FAQ

Otázka: Co je to hybridní pohon?
Odpověď: Hybridní pohon je kombinací elektrického pohonu a vlastního pohonu nohou. Při použití elektrokola se jedná o tzv. asistované šlapání. Tedy elektrokolo Vám pomáhá ve šlapání.

Otázka: Jak se elektrokolo ovládá?
Odpověď: Pomocí malého ovládacího panelu, který je umístěn na řidítkách. Jednoduše tam pohon zapnete a voličem síly pohonu si navolíte jak moc Vám má elektrokolo pomáhat.

Otázka: Jak zjistím stav nabití baterie?
Odpověď: Na ovládacím panelu je LED ukazatel stavu nabití a také na každé baterii je ukazatel stavu.

Otázka: Co je to asistavaný rozjezd?
Odpověď: Je to velmi šikovná věcička. Elektrokolo Vám pomůže se rychle rozjet do rychlosti 6 km/h. Super věc pro rozjezdy z křižovatek, semaforů a do kopce.

Otázka: Jak je to s dojezdem elektrokol?
Odpověď: Dojezd je ovlivněn cenou řadou faktorů. Váha jezdce, profil tratě, povětrnostní podmínky, nahuštění pneumatik, počet zabrždění a rozjezdů, stupeň asistence elektrokola atd. Nedá se to přesně určit pro Váš případ. Stavte se u nás, vyzkoušejte si elektrokolo a uděláte si konkrétní obrázek.

Otázka: Jak je to s nejvyšší rychlostí na elektrokole?
Odpověď: Dle legislativy EU Vám může elektrokolo pomáhat do rychlosti 25 km/h. Na elektrokole můžete jet klidně i rychleji, ale pouze za pomoci vlastního šlapání nebo z kopce.

Otázka: Musím mít na elektrokolo nějaké oprávnění nebo registraci?
Odpověď: Ne, naše elektrokola jsou vyráběna ve shodě s legislativou EU a legislativou ČR. Pro tyto elektrokola nepotřebujete ani řidičské oprávnění, ani registraci. Je to jako u normálních kol.

Otázka: Co se stane, když se baterie při jízdě vybije?
Odpověď: Nemusíte mít strach. Při vybití baterie můžete dál na kole pokračovat jako na normálním kole.